Kayıt OlŞifremi hatırlat
Giriş Yap
TRY

Gaziantep - Sanliurfa

Ad
Soyad
Telefon Numaranız
E-Posta Adresiniz
Konu
Arama Zamanı
Mesaj
 

 
08503032990
 
rezervasyon@otellobi.com

1.Gün

Havalimanı karşılaması ile başlayan turumuz, Güneydoğunun en gelişmiş ve modern şehrini tanıyarak başlıyor. Ülkemizin en bereketli ovalarından olan Amik’i güneyden kuzeye doğru kat ederek, gelişmişliği, ve modernliğini doğulu kimliğiyle başarıyla sentezlemiş olan Gaziantep, Kurtuluş Savaşı yıllarındaki kahramanca mücadelesi ve kazanmış olduğu İstiklal Madalyası’yla, muhteşem lezzetli mutfağıyla, birbirinden güzel “butik” tarihi ve turistik eserleri, fıstığı-baklavası-katmeri ve kebaplarıyla Sizi baştan çıkarmaya çoktan hazırlandı!

Antep gezimize Dünyanın en zengin Mozaik müzelerinden birisi olan Zeugma Mozaikleri Müzesi ile başlayacağız. Roma İmparatorluğunun en doğudaki, en önemli kenti olan Zeugma’dan son 15 yılda çıkartılan zengin mozaik koleksiyonunda pek çok mitolojik hikayenin izini süreceğiz. Müzede ayrıca pek çok arkeolojik parça da sergilenmektedir. Müzeden sonra öğle yemeğimizde Antep mutfağının en leziz yemeklerini yiyerek gezimize devam ediyoruz. Eski şehirde yapacağımız yürüyüş turunda, şehrin merkezini oluşturan Kale’yi, Antep’in en eski ve köklü ailelerinden birisi olan Göğüş Ailesi’nin eski evi olan Mutfak Kültürü Müzesi’ni, pek çok tarihi Han, cami ve çarşıyı görerek Bakırcılar Çarşısı’na ulaşıyoruz. Alışveriş için fazlasıyla serbest zamanınız olacak. Serbest zamanda “ben daha çok gezeyim” diyenlerinize rehberiniz mutlaka yardım edecektir.  Bey mahallesine gidip eski Antep evlerinin büyülü atmosferinde gezindikten sonra akşam yemeği için hareket ediyoruz. Yemek sonrası konaklama yapacağımız otele transfer gerçekleştirerek ilk günümüzü bitiriyoruz.

 

2.Gün

 

Birinci gün kent rotasından sonra Gaziantep şehir merkezi dışında Fırat nehri boyunca yapılabilecek bir turumuz. Rotanın ilk durağı Fırat'ın doğu yakasındaki Birecik. Fırat kıyısında bulunan bu kente 1956 yılında Fırat üzerinde inşa edilmiş ilk köprü ile ulaşılır. Birecik Fırat seyir terasları, enfes yemek ve tatlıları ile ünlüdür. Sabah saatlerinde yapılan bir gezi ise nohut dürüm, öğle saatlerinde ise ve mevsim yaz ise kesinlikle patlıcan kebap yemeliyiz. Birecik'te diğer çok güzel yapılan bir şey ise künefedir. Birecik'te bir sonraki noktamız dünyada son 200 tane kalan kelaynak kuşlarını görebileceğiniz Kelaynak Üretim İstasyonu. Burada kelaynaklarla ve Birecik yaban hayatıyla ilgili detaylı bilgiyi alacağız. İstasyonun hemen önünde ise çay, ayran, meşrubat içebilir, dondurma yiyip sıcak Birecik günlerinde serinleyebiliriz. Yine pek çok hediyelik eşyayı burada bulabiliriz.

Rotanın bir diğer noktası ise 1998 yılında büyük bölümü Birecik Barajının suları altında kalmış Eski Halfeti'dir. Baraj gölü kenarında yemek yiyebilir, yürüyüş yapabilir, asma köprüden karşıya geçebilir ve tekne turları yaparak Rumkale'yi görebileceğiz(extra). Teknemizle kısa bir yolculuğun ardından Ortaçağ’ın en önemli kale kentlerinden olan Rumkale’ yi ve baraj inşasından sonra aynen Halfeti gibi yarı yakını sular altında kalan Savaşan Köyü’nü tekne içinden göreceğiz. Yarısı suyun üstünde kalmış minaresiyle ilginç bir görüntü oluşturan köyde artık kimse yaşamıyor. Birbirinden güzel fotoğraf çekimlerimiz ile gezimizi bitirerek Şanlıurfa’ya doğru yola çıkıyoruz. Şanlıurfa’da otantik bir ortamda güzel bir akşam yemeği ile Sıra Gecesine(extra) katılıp müzik, eğlence ve lezzet anıları bırakarak, konaklamak için otelimize geçiyoruz.

 

3.Gün

 

Peygamberler şehri olarak bilinen Şanlıurfa'yı gezmeye, ilk olarak Balıklı Göl'ü ziyaret ederek başlıyoruz. Hemen sonrasında ise Halil-ür Rahman Camii, Hz.İbrahim Makamı olarak inanılan mağara, eski Mevlid-i Halil Camii, yeni Mevlid-i Halil Camii, Ayn-ı Zeliha Gölü ve Hz.İbrahim'in ateşe düştüğü yer olarak kabul edilen Halil-ür Rahman Gölü ziyaretlerini gerçekleştiriyoruz. Gezilerimiz sonrasında Urfa’nın simgelerinden olan ve birçok dizi setinin kurulduğu Gümrük Han'da serbest zaman vereceğiz. Bu sürede yöresel isot, dokumalar ve diğer alışverişlerinizi gerçekleştirebilirsiniz Serbest zaman sonrası dünyanın ilk üniversitesinin bulunduğu Harran'a veya Göbeklitepe’ye geçiyoruz. Dünya'da sadece 3 bölgede bulunan Konik Kubbeli Evleriyle koruma altına alınmış olan Harran'da; Ulu Cami Kalıntıları, Höyük, Şehir Surları, Kale, Geleneksel Harran Evlerini görüp bir tanesine misafir oluyoruz. Sonrasında Harran`dan ayrılıp 1963 yılında tarlasını karasabanla sürerken bulduğu oymalı taşı müzeye götüren bir çiftçinin sayesinde bulunan Göbekli Tepe'ye ulaşıyoruz. (KAZI ÇALIŞMALARI NEDENİYLE KAPALI OLABİLİR AÇIK İSE GEZİ YAPILACAKTIR))Dünya da bilinen ilk tapınağı içerisinde bulunduran kentin cilalı taş devri yerleşimi olduğu ileri sürülmektedir. Burada vereceğimiz serbest zamanın ardından meşhur Urfa Kebab'ından tatma şansımız oluyor. Sonrasında Urfa'dan ayrılıp Gaziantep Havalimanı'na doğru yola çıkıyoruz.Havaalanına geçerek İstanbul’a dönüyoruz. bir başka TOURANTEP organizasyonunda buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.   

Ad
Soyad
Telefon Numaranız
E-Posta Adresiniz
Konu
Arama Zamanı
Mesaj
 

 
08503032990
 
rezervasyon@otellobi.com
Paketler
Tarih
Tek Kişi Fiyatı
İki Kişi Fiyatı
Üç Kişi Fiyatı

E-Bülten Aboneliği

aradığınız rahatlık bu noktada

Hem yurtiçinde hem yurdışında sizleri gitmek istediğiniz noktaya en uygun konaklama seçeneklerini sunmak için kurulan Otellobi.com, binlerce tesis ile misafirlerine online rezervasyon hizmeti sunuyor. Binlerce otele kullanıcılar için en kolay ulaşabilecekleri şekilde tasarlanan Otellobi.com  iş, tatil amaçlı tüm seyahatlerinizde sizi konforlu bir şekilde “Gelmek İstediğiniz Nokta” ya tatil köyü, termal, şehir otelleri, butik oteller, zincir oteller gibi onlarca seçenek , fiyat, uygunluk ve opsiyonları ile size EN İYİ,EN UYGUN hizmeti verecek olan Otellobi.com, sektöründe  yenilikçi ve yeni nesil güvenli rezervasyon hizmeti imkanı sunuyor.

 

Kullanıcı dostu olan sitemizde Otellobi.com ana sayfasında ki arama bölümünden gitmek istediğiniz noktayı OTEL,ŞEHİR,BÖLGE konum olarak yazarak , tarih aralığınızı ve kişi sayısnı seçerek size uygun tesisleri listeleyin. Açılan yeni sayfada fiyatları ve oda tiplerini görüntüleyebilirsiniz. İstediğiniz fiyattan odanızı kolayca seçerek sepetinize ekleyin. İster, Yüksek Güvenlikli 3D sistemi ile hemen ödeyin ister de otelde giriş anında ödeyin. Türkçe hizmet veren sitemiz aynı zamanda İngilizce, Arapça, Rusça, Farsça ve Portekizce gibi dil altyapılarına sahip olduğu gibi Türk Lirası, Euro , Amerikan Doları , Ruble ve Dinar gibi para birimleri ile de ödeme yapabilirsiniz.

 

Türkiye’nin en gelişmiş yazılım alt yapısını kullanan sitemize hemen ücretsiz üye olarak size özel kampanya ve promosyonlar ile rezervasyon fırsatlarını yakalayın.

Dünya
Türkiye
Whatsapp ile görüş
08503032990
Otel Lobi | Call Center
Tıklayın Sizi Arayalım