Kayıt OlŞifremi hatırlat
Giriş Yap
TRY

Günübirlik Birecik-Halfeti-Rumkale Turu

Ad
Soyad
Telefon Numaranız
E-Posta Adresiniz
Konu
Arama Zamanı
Mesaj
 

 
08503032990
 
rezervasyon@otellobi.com

1.Gün
Birecik-Halfeti-RumKale turu Gaziantep şehir merkezi dışında Fırat nehri boyunca yapılabilecek bir turumuz. Rotanın ilk durağı Fırat'ın doğu yakasındaki Birecik. Fırat kıyısında bulunan bu kente 1956 yılında Fırat üzerinde inşa edilmiş ilk köprü ile ulaşılır. Birecik Fırat seyir terasları, enfes yemek ve tatlıları ile ünlüdür. Sabah saatlerinde yapılan bir gezi ise nohut dürüm, öğle saatlerinde ise ve mevsim yaz ise kesinlikle patlıcan kebap yemeliyiz. Birecik'te diğer çok güzel yapılan bir şey ise künefedir. Birecik'te bir sonraki noktamız dünyada son 200 tane kalan kelaynak kuşlarını görebileceğiniz Kelaynak Üretim İstasyonu. Burada kelaynaklarla ve Birecik yaban hayatıyla ilgili detaylı bilgiyi alacağız. İstasyonun hemen önünde ise çay, ayran, meşrubat içebilir, dondurma yiyip sıcak Birecik günlerinde serinleyebiliriz. Yine pek çok hediyelik eşyayı burada bulabiliriz.
Rotanın bir diğer noktası ise 1998 yılında büyük bölümü Birecik Barajının suları altında kalmış Eski Halfeti'dir. Baraj gölü kenarında yemek yiyebilir, yürüyüş yapabilir, asma köprüden karşıya geçebilir ve tekne turları yaparak Rumkale'yi görebileceğiz.Teknemizle kısa bir yolculuğun ardından Ortaçağ’ın en önemli kale kentlerinden olan Rumkale’ yi ve baraj inşasından sonra aynen Halfeti gibi yarı yakını sular altında kalan Savaşan Köyü’nü tekne içinden göreceğiz. Yarısı suyun üstünde kalmış minaresiyle ilginç bir görüntü oluşturan köyde artık kimse yaşamıyor. Birbirinden güzel fotoğraf çekimlerimiz ile gezimizi bitirerek Gaziantep’e doğru yola çıkıyoruz.

Ad
Soyad
Telefon Numaranız
E-Posta Adresiniz
Konu
Arama Zamanı
Mesaj
 

 
08503032990
 
rezervasyon@otellobi.com
Paketler
Tarih
Tek Kişi Fiyatı
İki Kişi Fiyatı
Üç Kişi Fiyatı

E-Bülten Aboneliği

aradığınız rahatlık bu noktada

Hem yurtiçinde hem yurdışında sizleri gitmek istediğiniz noktaya en uygun konaklama seçeneklerini sunmak için kurulan Otellobi.com, binlerce tesis ile misafirlerine online rezervasyon hizmeti sunuyor. Binlerce otele kullanıcılar için en kolay ulaşabilecekleri şekilde tasarlanan Otellobi.com  iş, tatil amaçlı tüm seyahatlerinizde sizi konforlu bir şekilde “Gelmek İstediğiniz Nokta” ya tatil köyü, termal, şehir otelleri, butik oteller, zincir oteller gibi onlarca seçenek , fiyat, uygunluk ve opsiyonları ile size EN İYİ,EN UYGUN hizmeti verecek olan Otellobi.com, sektöründe  yenilikçi ve yeni nesil güvenli rezervasyon hizmeti imkanı sunuyor.

 

Kullanıcı dostu olan sitemizde Otellobi.com ana sayfasında ki arama bölümünden gitmek istediğiniz noktayı OTEL,ŞEHİR,BÖLGE konum olarak yazarak , tarih aralığınızı ve kişi sayısnı seçerek size uygun tesisleri listeleyin. Açılan yeni sayfada fiyatları ve oda tiplerini görüntüleyebilirsiniz. İstediğiniz fiyattan odanızı kolayca seçerek sepetinize ekleyin. İster, Yüksek Güvenlikli 3D sistemi ile hemen ödeyin ister de otelde giriş anında ödeyin. Türkçe hizmet veren sitemiz aynı zamanda İngilizce, Arapça, Rusça, Farsça ve Portekizce gibi dil altyapılarına sahip olduğu gibi Türk Lirası, Euro , Amerikan Doları , Ruble ve Dinar gibi para birimleri ile de ödeme yapabilirsiniz.

 

Türkiye’nin en gelişmiş yazılım alt yapısını kullanan sitemize hemen ücretsiz üye olarak size özel kampanya ve promosyonlar ile rezervasyon fırsatlarını yakalayın.

Dünya
Türkiye
Whatsapp ile görüş
08503032990
Otel Lobi | Call Center
Tıklayın Sizi Arayalım